Kiedy znani się rozwodzą, sprzedają dom

mamtak.pl
mamtak.pl
Sierpień 15, 2019

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach rozwody są bardzo popularne. Zwłaszcza coraz częściej usłyszeć można o tym, że znane pary się rozchodzą. Niestety takie rozwody często odbywają się na oczach szerokiej publiczności.

Czasami nawet są specjalnie nagłaśniane, by przyciągnąć uwagę fanów lub czytelników kolorowych pism. Jednak pamiętać trzeba, że rozwód, niezależnie od tego, czy odbywa się w gronie osób znanych i bogatych, czy też ma miejsce w przypadku tak zwanych zwykłych ludzi, zawsze wiąże się z pewnymi formalnościami i problemami.

Pierwszym z nich jest to, że podczas rozwodu należy podzielić majątek rozchodzącej się właśnie pary. Oczywiście można to zrobić w sposób polubowny, na podstawie ustaleń między dotychczasowymi małżonkami. Jednak ponieważ rozwód jest często wydarzeniem bardzo emocjonującym, w którym dominuje postawa obwiniania drugiej osoby i jednocześnie swego rodzaju poczucie krzywdy, rzadko udaje się takie sprawy, jak właśnie podział majątku załatwić szybko i sprawnie.

A trzeba tu zaznaczyć, że im majątek jest większy, tym rozwód i sam podział mienia przychodzi trudniej i budzi więcej, niestety negatywnych, emocji.

Dlatego często właśnie w tym momencie dochodzi do skandali, które w przypadku osób sławnych są natychmiast nagłaśniane przez żądnych sensacji dziennikarzy. Często więc zdarza się, że z powodu rozwodu osoby, które zamieszkiwały ogromną i drogą rezydencję, postanawiają ją sprzedać. Zazwyczaj wtedy organizowane są aukcje luksusowych domów na świecie. Jest to sposób najprostszy, aby zyskać pieniądze, które podzielić jest znacznie łatwiej niż budynek.

Oczywiście w takiej sytuacji konieczna jest zgoda obojga dotychczasowych właścicieli domu na to, by poszedł on pod przysłowiowy młotek. Jednak ponieważ zazwyczaj obojgu zależy na tym, by szybko zdobyć jak najwięcej pieniędzy, nie powinno być z tym problemu. A dodatkowy rozgłos towarzyszący samej aukcji może być dla artystów często bardzo korzystny.

mamtak